• 00hodin
  • 00minut
  • 00sekund

Zlatá desítka Emila Zátopka 20.07.2015

Vítězem osmého ročníku běžeckého závodu na 10 000 m  ZLATÁ DESÍTKA EMILA ZÁTOPKA, který se uskutečnil v pondělí 20.července na atletickém stadionu ASK Slavia Praha, se stal Lukáš Pomezný ( Atletika Písek ) časem 34:07,5 min., který tak obhájil své loňské vítězství. Na 2.místě doběhnul dvojnásobný vítěz celého seriálu Michal Kovář ( TJ Sokol Unhošť ) časem 35:32,1 min. a na 3.místě skončil Jaroslav Dražan ( ASK Slavia Praha ) časem 35:48,9 min..
V kategorii žen zvítězila Michaela Dimitriadu ( Sportovní chůze Praha ) časem 44:46,0 min. ( M.Dimitriadu je mistryní světa a Evropy v běhu na 24 hodin z roku 2012 v polských Katowicích , kde vytvořila nový český rekord výkonem 244 232 m !!! ), na 2.místě doběhla Judita Dražanová ( KC Příbram ) časem 45:12,1 min. a na 3.místě skončila Jaroslava Pokorová ( SC MARATHON PLZEŇ ) časem 47:38,7 min…
Ze 151 přihlášených se na start desítky postavilo 91 mužů, 1 dorostenec a 23 žen, což je velmi pěkná účast, vzhledem k tomu že se běželo v pondělí. V kategorii žactva se běhu na 1000 m zúčastnili jen  2 žáci a 2 žákyně. Podrobnější výsledky naleznete v rubrice výsledky.