• 00hodin
  • 00minut
  • 00sekund

Zlatá pětka Emila Zátopka 24.07.2015

Vítězem osmého ročníku běžeckého závodu na 5 000 m ZLATÁ PĚTKA EMILA ZÁTOPKA, který se uskutečnil v pátek 24.července na atletickém stadionu ASK Slavia Praha, se stal Jan HOSTIČKA z Prahy 6 časem 16:45,15 min. Na 2.místě doběhnul Jaroslav DRAŽAN z ASK Slavia Praha časem 16:50,67 min. a na 3.místě skončil Pavel MICHNA z TJ Slavoj Frýdek -Místek časem 16:58,74 min.. V kategorii žen zvítězila Lenka HARAMULOVÁ z Prahy 5 časem 20:53,61 min.. Na 2.místě doběhla Michaela Dimitriadu ( Sportovní chůze Praha ) časem 21:19,89 min. a na 3.místě doběhla Judita Dražanová ( KC Příbram ) časem 21:29,39 min.
Raritou závodu byla opět účast Jiřího Soukupa, kterému bylo 30.června neuvěřitelných 88 let !! Naopak nejmladším účastníkem se stal Dominik RUTH z Prahy, narozen v roce 2007 , který uběhnul 5 000 m za 25:28,19 min.  Výsledky ovlivnilo opět teplé počasí, i když proti loňskému roku bylo o 8°C méně – „jen “ 30 °C a bylo polojasno. Ze 145 přihlášených se na start pětky postavilo 84 mužů , 2 žáci a 1 žákyně a 28 žen, což je velmi pěkná účast, vzhledem k tomu že se běželo v pátek, tedy v pracovní den. Podrobnější výsledky naleznete na www.cipovacasomira.czwww.marathonplzen.cz a www.zlaty-tyden.cz