• 00hodin
  • 00minut
  • 00sekund

ZLATÁ DESÍTKA EMILA ZÁTOPKA 20.7.2016

Ve středu 20.července 2016 se na atletickém stadionu PSK Olymp Praha v areálu Centra sportu MV na Praze 7 uskutečnil již 9.ročník běhu na 10 000 m ZLATÁ DESÍTKA EMILA ZÁTOPKA , která je součástí běžeckého seriálu ZÁTOPKŮV ZLATÝ TÝDEN . V kategorii mužů i žen má závod nové vítěze. V kategorii mužů zvítězil Jiří MILER z AC Mladá Boleslav časem 34:00,94 min. Na druhém místě doběhnul Radek BRUNNER z SK Babice časem 34:10,57 min. a na třetím místě Josef VEBER z LK Tatran Chodov časem 34:43,73 min.. V kategorii žen zvítězila Markéta GAJDORUSOVÁ z Chotěboře časem 40:07,80 min. . Na druhém místě doběhla Sylvie KUBANKOVÁ z Atletika Šumperk časem 44:06,26 min. a na třetím místě Lenka HARAMULOVÁ z ASK Slavia Praha časem 44:38,87 min.. V kategorii žáků , kteří běželi 1 000 m , zvítězil Štěpán KOŽINA časem 3:13,75 min. , na druhém místě doběhl Enriko FIALA časem 4:48:,29 min. . K hlavnímu závodu se přihlásil rekordní počet 197 běžců ( 52 žen a 145 mužů ). Na start se ale 23 žen a 28 mužů nedostavilo , takže běželo celkem 29 žen a 117 mužů. Účast byla zřejmě opět ovlivněna počasím , protože bylo 29 stupnů a na Slunci okolo 35 . Proto také i hlavní závod mužů , který odstartoval v 17.50 hodin, byl trochu pomalejší než se očekávalo. Běžecký seriál ZÁTOPKŮV ZLATÝ TÝDEN pokračuje v neděli závodem na 5 000 m a bude zakončen ve středu Zlatým maratonem Emila Zátopka v pražské Stromovce.