• 00hodin
  • 00minut
  • 00sekund

ZLATÝ MARATON EMILA ZÁTOPKA 27.07.2016

Ve středu 27.července 2016 se v parku Stromovka na Praze 7 uskutečnil již 9.ročník ZLATÉHO MARATONU EMILA ZÁTOPKA , která je součástí běžeckého seriálu ZÁTOPKŮV ZLATÝ TÝDEN . I ve středu měl závod nové vítěze.
V kategorii mužů zvítězil Radek BRUNNER z SK Babice časem 2:37:38 hod.. Na druhém místě doběhnul dvojnásobný vítěz a obhájce vítězství Michal KOVÁŘ z TJ Sokol Unhošť časem 2:45:24 hod.a na třetím místě Josef VEBER z LK Tatran Chodov časem 2:50:42 hod..
V kategorii žen zvítězila Sylvie KUBANKOVÁ z Atletika Šumperk časem 3:22:52 hod. . Na druhém místě doběhla Zuzana KUBÍNOVÁ z Prahy 5 časem 3:28:53 hod. a na třetím místě Blanka MASNIČÁKOVÁ z Olomouce časem 3:33:41 hod..
V kategorii žáků , kteří běželi 500 m , zvítězil Daniel Capaliny časem 1:45 min. , před Adamem Pavelkou za 1:52 min. a na 3.místě doběhl jan Albrecht za 1:59 min. Celkem běželo 18 žáků , všichni z AERO Odolena Voda – volejbal .
V kategorii žákyň zvítězila Anna Fixová časem 1:50 min. před Veronikou Křížalovou za 1:56 min. a na 3.místě doběhla Ema Jandová v čase 2:14 min..
Běželo celkem 20 žákyň , kromě vítězky opět všichni AERO Odolena Voda – volejbal .
Pořadí běžeckého seriálu ZÁTOPKŮV ZLATÝ TÝDEN 2016 v kategorii můžů bylo stejné jako při maratonu. Radek Brunner navíc vytvořil nový rekord , když v součtu tří časů dosáhl času 3:28:11 hod. a překonal tak čas 3:29:12,8 hod.z roku 2013 , který dosáhnul Mulugeta Serbessa . Michal KOVÁŘ dosáhl času 3:37:21 hod. a Josef VEBER 3:41:57 hod.
V kategorii žen zvítězila Lenka BAYEROVÁ z TJ Sokol Unhošť celkovým časem 4:47:51 hod. , na 2.místě skončila Dana BERNÁTOVÁ ze Zlína časem 5:11:14 hod. a na 3.místě Jana JELÍNKOVÁ ( Báječné ženy v běhu ) časem 5:13:25 hod.
Kategorii B ( 10 000 m + 5 000 m + půlmaraton ) vyhrál Peter MAURER z AK Sokolov časem 2:14:31 hod. , na 2.místě skončil Petr ELIÁŠ z Prahy časem 2:25:35 hod. a na 3.místě Michal CHUDOŽILOV z Laser Teamu za 2:55:14 hod.
V kategorii žen zvítězila Veneranda KLEGR časem 2:58:05 hod. , na 2.místě skončila Lujza SLÁVIKOVÁ z Prahy 9 časem 3:07:40 hod. a na 3.místě Marcela SKÁCELOVÁ z Prahy 4 časem 3:16:22 hod..
Kategorii C ( 10 000 m + 5 000 m + 10 km ) vyhrál Jaroslav DRAŽAN z ASK Slavia Praha časem 1:27:50 hod. , na 2.místě skončil Michal ČERNÝ z PSK Olymp Praha časem 1:32:09 hod. a na 3.místě Lukáš ČERMÁK z PSK Olymp Praha časem 1:43:08 hod.
V kategorii žen zvítězila Nikola SAMKOVÁ časem 1:52:50 hod. , na 2.místě skončila Jana ŠNÁBLOVÁ časem 2:09:08 hod. a na 3.místě Věra ŠAFROVÁ časem 2:53:44 hod. ( všichni Běžecký klub České spořitelny )
Na závěrečný den seriálu ZZT 2016 se přihlásil rekordní počet 555 účastníků.
Na start se ale opět 25 žen a 57 mužů nedostavilo . Byl tak vytvořen nový účastnický rekord , neboť se letošního seriálu z 953 přihlášených postavilo na start 778 běžců . Počasí bylo hezké jen do startu maratonu.Těsně před startem začalo pršet a s malými přestávkami pršelo až do večera. Takže poprvé za devět let byli vytrvalci nuceni běžet delší dobu v dešti.
10.ročník běžeckého seriálu ZÁTOPKŮV ZLATÝ TÝDEN se opět uskuteční ve stejné dny , kdy běžel Emil Zátopek naXV.OH v Helsinkách 1952 ( 10 000 m 27.července , 5 000 m 24.července a maraton 27.července ). Pokud to bude možné ,tak i na stejných místech jako letos.
Všem účastníkům děkuji za účast a přeji hodně štěstí.