• 00dní
  • 00hodin
  • 00minut
  • 00sekund

Vítězem 10.ročníku Zlaté desítky Emila Zátopka se stali Vlastimil ŠROUBEK ml. a Markéta GAJDORUSOVÁ

Na jubilejní 10.ročník běhu na 10 000 m ZLATÁ DESÍTKA EMILA ZÁTOPKA , která je součástí běžeckého seriálu ZÁTOPKŮV ZLATÝ TÝDEN, který se pořádá na počest třech vítězství Emila Zátopka na XV.OH v Helsinkách 1952 , se přihlásilo téměř 250 účastníků , ale na start nakonec nastoupilo 165 mužů a žen , což bylo zřejmě způsobeno předpovědí počasí . Mělo být 32 až 35 stupňů , ale nakonec se teplota přiblížila 30 °C , protože po 16-té hodině se obloha zatáhla a začalo pršet . Aby byl závod regulární uskutečnily se celkem čtyři běhy . V hlavním závodě , který byl odstartován jako v Helsinkách 1952 v 17.45 hodin , běželo celkem 51 mužů . Již po 400 m šel do čela závodu Vlastimil ŠROUBEK ml. z AK Škoda Plzeň a na čele závodu zůstal až do cíle. Zvítězil časem 33:50,18 min. Jako klíště se ho celý závod držel loňský vítěz Jiří MILER , ale Vlastimil Šroubek měl výborný finiš a o svém vítězství rozhodl výborným zrychlením asi 220 m před cílem a získal na tak na Jiřího Milera rozdílové 4 vteřiny.Na 3.místě doběhl s výrazným odstupem David PECINA časem 34:54,82 min. Závod se běžel po deštivé přeháňce.
Po hlavním závodě nastoupily na start všechny ženy , kterých bylo přihlášeno celkem 64 , což byl nejvyšší počet z dosavadních deseti ročníků , ale odstartovalo jich nakonec 40. Po startu udávala tempo Regina Procházková ze Spartaku Praha 4 , která si vytvořila náskok až 50 m na loňsko vítězku Markétu Gajdorusovou ( po 6 km 12 vteřin ) , ale ve druhé polovině závodu se u Procházkové projevila únava a začala trochu zpomalovat. Naopak Markéta GAJDORUSOVÁ , běžela stále „ lehce „ – na první pohled bez únavy a postupně Reginu PROCHÁZKOVOU dotahovala a na 8 km již byla v čele a o vítězce tak již nebylo pochyb. V cíli měla čas 38:05,64 min. , druhá Procházková 38:47,29 min. . Na 3.místě doběhla ruská běžkyně Ekatěrina ZINOZINA časem 42:25,85 min.
Běhu Olympijských nadějí – běhu na 1000 m se zúčastnilo celkem 9 žáků a a žákyň , 1 dorostenec a 1 dorostenka . Nejrychlejší byla Anna Slámová časem 3:33,15 min.
Běžecký seriál pokračuje v pondělí 24.července 2017 během na 5 000 m ZLATÁ PĚTKA EMILA ZÁTOPKA , na který je přihlášeno již přes 240 účastníků . Start hlavního závodu je v 17.50 hodin , opět na Atletickém stadionu PSK Olymp Praha v areálu Centra sportu MV na Praze 7 , Za Císařským mlýnem 1063.