• 00dní
  • 00hodin
  • 00minut
  • 00sekund

Vítězem 11.ročníku Zlaté desítky Emila Zátopka se stali Jan PERNICA a Regina PROCHÁZKOVÁ

Na 11.ročník běhu na 10 000 m ZLATÁ DESÍTKA EMILA ZÁTOPKA , která je součástí běžeckého seriálu ZÁTOPKŮV ZLATÝ TÝDEN, který se pořádá na počest třech vítězství Emila Zátopka na XV.OH v Helsinkách1952 , se přihlásilo téměř 220 účastníků , ale na start nakonec nastoupilo 158 mužů a žen , což bylo tradičně způsobeno předpovědí počasí . Odpolední teplota se přiblížila 30 °C a bylo téměř bezvětří . Aby byl závod regulární uskutečnily se opět čtyři běhy . V hlavním závodě , který byl odstartován jako v Helsinkách 1952 v 17.45 hodin , běželo celkem 51 mužů . Brzy se do čela závodu dostal Jan PERNICA a ve druhé polovině závodu postupně získal náskok přes 30 sekund , takže vyhrál s přehledem a jako jediný se dostal pod 34 minut. Čas vítěze byl 33:51,27 min. Druhé místo obhájil z loňského závodu Jiří MILER časem 34:23,29 min. a na 3.místě doběhl Radek SEDNĚV časem 34:46,11 min.
Po hlavním závodě mužů nastoupily na start všechny ženy , kterých bylo přihlášeno celkem 57 , ale odstartovalo jich nakonec jen 34. Brzy po startu se dostala do čela závodu Regina Procházková ze Spartaku Praha 4 , která si postupně udělala dostatečný náskok a běžela si pro své vítězství . Díky zrychlení v posledním km běžela jako jediná pod 40 minut . Cílový čas měla 39:45,68 min. Na 2.místě doběhla běžkyně z Nizozemí Lisanne LANGERIJS časem 41:40,56 min. a na 3.místě doběhla turecká běžkyně Aysen SOLAK časem 43:19,28 min.. Běhu Olympijských nadějí – běhu na 1000 m se zúčastnilo celkem 12 žáků a a žákyň . Nejrychlejší byl Jiří Syrovátko časem 3:33,58 min.a nejrychlejší žákyní byla Natálie Klepáčová časem 3:42,00 min.
Běžecký seriál pokračuje v úterý 24.července během na 5 000 m ZLATÁ PĚTKA EMILA ZÁTOPKA , na který je přihlášeno již 240 účastníků . Start hlavního závodu je v 17.50 hodin , opět na Atletickém stadionu PSK Olymp Praha v areálu Centra sportu MV na Praze 7 , Za Císařským mlýnem 1063.