• 00dní
  • 00hodin
  • 00minut
  • 00sekund

Vítězem 11.ročníku Zlatého maratonu Emila Zátopka se stal Štěpán BOHÁČEK a Tereza ZUZÁNKOVÁ , vítezem celého seriálu se stal v kategorii mužů Radek SEDNĚV a v kategorii žen pak Alena KRCHÁKOVÁ.

Na 11.ročník běhu na 42 195 m ZLATÝ MARATON EMILA ZÁTOPKA , který je součástí běžeckého seriálu ZÁTOPKŮV ZLATÝ TÝDEN, který se pořádá na počest třech vítězství Emila Zátopka na XV.OH v Helsinkách1952 , se přihlásilo 150 mužů a 30 žen , ale na start maratonu nakonec nastoupilo jen 128 mužů a žen , v dalších závodech ( půlmaraton , 10 km , 4,2 km a štafety ) pak ještě 167 běžců .Počasí bohužel maratóncům nepřálo , protože bylo velmi horko , přes 32°C ( na Slunci ještě více ). Obhájce vítězství David Pecina musel po polovině závodu vzdát … Na stejné metě skončil i Josef Veber a další maratónci. Zdálo se , že vítězství v maratonu i celém seriálu získá Jan Pernica, ale ten přecenil své síly a v šestém okruhu musel zastavit a byl ošetřován lékařem . Zbytek maratonu pak šel pěšky až do cíle za doprovodu pořadatele. Bohužel místo plánovaného času pod 3 hodiny maraton dokončil v čase 4:26:16 hod. a propadnul se v celkovém hodnocení seriálu až na 16.místo. Do čela maratonu se tak dostal nečekaně Štěpán BOHÁČEK ( mistr ČR v běhu na 100 km pro rok 2018 v Plzni 24.3.2018 ), který si zkušeně již vítězství nenechal vzít a jako jediný se dostal v cíli maratonu pod 3 hodiny časem 2:56:03 hod. Na 2.místě doběhl Michael VANĚČEK časem 3:02:35 hod. a na 3.místě Patience DZIAN z Konga časem 3:07:22 hod.
V kategorii žen si od startu do cíle běžela pro své vítězství zcela suverénně Tereza ZUZÁNKOVÁ , která vytvořila i nový traťový rekord časem 3:08:22 hod.. Na 2.místě skončila Zuzana KUBÍNOVÁ časem 3:43:12 hod. a na 3.místě Alena KRCHÁKOVÁ časem 3:47:16 hod..
Celkovým vítězem běžeckého seriálu ZÁTOPKŮV ZLATÝ TÝDEN se tak nakonec stal Radek SEDNĚV ( Triatlet Karlovy Vary ) , který doběhl maraton v čase 3:10:50 hod. na 5.místě. Součet jeho časů je 4:02:00 hod. Na 2.místě skončil Jiří FIX , který zvládnul maraton na 4.místě časem 3:08:54 hod., ale na Sedněva ztratil celkově 1:18 min.. Na 3.místě skončil Patience DZIAN , který sice doběhl v maratonu na 3.místě , ale díky pomalejším časům při běhu na 10 000 m a 5 000 m zaostal za Sedněvem o 3:06 min.
V kategorii žen bylo rozhodnuto o vítězce seriálu ještě před polovinou maratonu , kdy po 3 kolech ukončila závod vítězka z roku 2016 Lenka Bayerová. Vítězkou se tak stala Alena KRCHÁKOVÁ celkovým součtem časů 4:54:07 hod. Na 2.místě skončila Štěpánka KUČEROVÁ časem 5:33:00 hod. a na 3.místě Simona AMBRÚŽOVÁ časem 5:44:04 hod.
Vítězem půlmaratonu se stal Ondřej VESELÝ časem 1:22:38 hod. Vítězkou půlmaratonu se stala Regina PROCHÁZKOVÁ časem 1:29:07 hod., která jako jediná dokázala vyhrát všechny tři závody vyhrála tak i kategorii B ( 10 000 m + 5 000 m + půlmaraton ) celkovým časem 2:27:38 hod. V kategorii můžů vyhrál Jan RADA časem 2:21:43 hod.
Kategorii C ( 10 000 m + 5 000 m + 10 km ) vyhrál Jaroslav DRAŽAN časem 1:31:15 hod. , který vyhrál i závěrečný běh na 10 km a obhájil i své loňské vítězství . Kategorii žen vyhrála Barbora ŠTĚPÁNKOVÁ časem 1:48:14 hod. Vítězem běhu na 4,2 km se stal Ivan ČEREDEJEV časem 17:49 min. , ženy vyhrála Jana COUFALOVÁ časem 17:39 min.. Vítězem maratonské štafety se stala Štafeta KLUCMA časem 3:55:00 hod., Vítězem půlmaratonské štafety se stala štafeta TIPSPORT časem 1:38:12 hod. Běhu Olympijských nadějí – kategorii žáci vyhráli Viktor NĚMEC a Natálie KLEPÁČOVÁ

Na celý seriál se přihlásilo celkem přes 900 účastníků , ale na start nastoupilo jen 665 . Vzhledem k tomu , že se seriál ZZT uskutečnil v pracovní dny , je to úspěch . Děkuji všem za účast v tomto běžeckém seriálu , děkuji partnerům ZZT 2018 a samozřejmě i rozhodčím a pomocným pořadatelům , bez kterých by to nešlo pořádat . Gratuluji všem vítězům a omlouvám se za některé nedostatky . Pokud budu schopen v této činnosti dále pokračovat a pokud budete mít nadále zájem se této akce zúčastnit , bude 12.ročník opět ve stejných termínech, tedy 20. , 24. a 27.července 2018 ( což bude sobota, středa , sobota) opět na atletickém stadionu PSK Olymp Praha , Za Císařským mlýnem 1063 na Praze 7.