• 00dní
  • 00hodin
  • 00minut
  • 00sekund

Vítězem 12. ročníku Zlaté desítky Emila Zátopka se stali Nikolas DALMASSO a Jana COUFALOVÁ

Na 12.ročník běhu na 10 000 m ZLATÁ DESÍTKA EMILA ZÁTOPKA , která je součástí běžeckého seriálu ZÁTOPKŮV ZLATÝ TÝDEN, který se pořádá na počest třech vítězství Emila Zátopka na XV.OH v Helsinkách1952 , se přihlásilo 180 účastníků , na start nakonec nastoupilo 128 mužů a žen a 9 žáků a žákyň, což bylo tradičně způsobeno velmi teplým počasím . Odpolední teplota byla okolo 30 °C a bylo téměř bezvětří . Aby byl závod regulární uskutečnily se opět čtyři běhy . V hlavním závodě , který byl odstartován jako v Helsinkách 1952 v 17.45 hodin , běželo celkem 34 mužů . Brzy se do čela závodu dostali David SEDNĚV ( loňský vítěz celého seriálu ) a ital Nikolas DALMASSO , který ve druhé polovině závodu postupně získal náskok , takže vyhrál s přehledem časem 34:17,92 minut. Na druhém místě doběhl Radek SEDNĚV časem 34:35,15 min. a na 3. místě doběhl Jan SOKOL ( vítěz běžeckého seriálu z roku 2009 ) časem 35:22,36 min.
Po hlavním závodě mužů nastoupily na start všechny ženy , kterých bylo přihlášeno celkem 50 , ale odstartovalo jich nakonec jen 34. Brzy po startu se dostala do čela závodu Michaela DIMITRIADU ( vítězka běžeckého seriálu ZZT z roku 2015 a 2017 ) s francouzskou běžkyní Michel ALICE , ale po polovině závodu se postupně dostala do čela závodu Jana COUFALOVÁ , z MK Seitl Ostrava , která si postupně udělala dostatečný náskok a běžela si pro své vítězství .Cílový čas měla 40:02,82 min. Na 2. místě doběhla běžkyně z Francie Michel ALICE časem 42:14,92 min. a na 3. místě doběhla Barbora ŠTĚPÁNKOVÁ časem 43:19,28 min.
Běhu Olympijských nadějí – běhu na 1000 m se zúčastnilo celkem 9 žáků a a žákyň . Nejrychlejší byl Viktor NĚMEC časem 3:32,10 min. a nejrychlejší žákyní byla Natálie Klepáčová časem 3:37,90 min.
Běžecký seriál pokračuje v úterý 24. července během na 5 000 m – ZLATÁ PĚTKA EMILA ZÁTOPKA , na který je přihlášeno již 240 účastníků . Start hlavního závodu je v 17.50 hodin na Atletickém stadionu ASK Slavia Praha .