• 00dní
  • 00hodin
  • 00minut
  • 00sekund

Vítězem 12.ročníku Zlaté pětky Emila Zátopka se stali Jiří MILER a Jana COUFALOVÁ

Na 12.ročník běhu na 5 000 m ZLATÁ PĚTKA EMILA ZÁTOPKA , která je součástí běžeckého seriálu ZÁTOPKŮV ZLATÝ TÝDEN, který se pořádá na počest třech vítězství Emila Zátopka na XV.OH v Helsinkách1952 , se přihlásilo 225 účastníků , ale na start nakonec nastoupilo 183 účastníků. Jako při běhu na 10 000 m i dnes bylo velmi teplo ( přes 35 °C ) .V hlavním závodě , který byl odstartován jako v Helsinkách 1952 v 17.50 hodin , běželo celkem 37 mužů . Vítězem se stal Jiří Miler z Mladé Boleslavi, který zvítězil časem 16:02,64min a obhájil tak své loňské vítězství.Na 2.místě skončil Radek SEDNĚV časem 16:20,03 min. a na 3.místě Jan SOKOL časem 16:37,93 min. V kategorii žen , který odstartoval samostatně až po 19-té hodině zvítězila Jana COUFALOVÁ z MK Seitl Ostrava . V cíli měla čas 18:57,35 min. Na 2.místě doběhla Barbora ŠTĚPÁNKOVÁ časem 20:07,83 min. a na 3.místě skončila Tereza KUBÍČKOVÁ časem 20:20,09 min.. Běhu Olympijských nadějí – běhu na 1500 m se zúčastnilo celkem 7 žáků a žákyň . Nejrychlejší byl Viktor NĚMEC časem 5:41,93 min.