• 00dní
  • 00hodin
  • 00minut
  • 00sekund

Vítězství v 13.ročníku Zlaté pětky Emila Zátopka si odnesli Jiří MILER a Agnieszka GORTEL – MACIUK.

Na 13.ročník běhu na 5 000 m ZLATÁ PĚTKA EMILA ZÁTOPKA, která je součástí běžeckého seriálu ZÁTOPKŮV ZLATÝ TÝDEN, který se pořádá na počest třech vítězství Emila Zátopka na XV.OH v Helsinkách1952, se přihlásilo 125 mužů, 56 žen a 3 dorostenci a 2 žákyně a 1 žák, protože bylo opět velmi teplo, na start nakonec nastoupilo 121 účastníků. V hlavním závodě, který byl odstartován jako v Helsinkách 1952 v 17.50 hodin, běželo celkem 30 mužů.

Vítězem se stal Jiří Miler z Mladé Boleslavi, který zvítězil časem 16:19,62 min a získal tak třetí vítězství v řadě, neboť vyhrál i vloni a v roce 2018. Na 2. místě skončil Petr ŠNÁBL časem 16:40,26 min. a na 3. místě Lukáš NEVAŘIL časem 16:41,53 min.

V kategorii žen zvítězila Agnieszka GORTEL-MACIUK z Polska. V cíli měla čas 17:51,45 min. Na 2. místě doběhla Jana PEKAŘOVÁ časem 19:16,89 min. a na 3. místě skončila loňská vítězka Jana COUFALOVÁ časem 19:48,96 min.

V běhu Olympijských nadějí – běhu na 1500 m opět zvítězil Viktor NĚMEC časem 5:15,00 min.

Čestným startérem byl Imrich Bugár mistr světa v hodu diskem v Helsinkách 1983.