• 00dní
  • 00hodin
  • 00minut
  • 00sekund

Vítězi 14.ročníku Zlatého maratonu Emila Zátopka se stali Jaroslav KŘENEK a Blanka ŠINDELÁŘOVÁ . Vítězi běžeckého seriálu ZÁTOPKŮV ZLATÝ TÝDEN 2021 se stali Jan ŠVADLENKA a Blanka ŠINDELÁŘOVÁ.

Na 14.ročník běhu na 42 195 m ZLATÝ MARATON EMILA ZÁTOPKA , který je součástí běžeckého seriálu ZÁTOPKŮV ZLATÝ TÝDEN, který se pořádá na počest třech vítězství Emila Zátopka na XV.OH v Helsinkách1952 , se přihlásilo přes 74 mužů a 14 žen , ale protože opět bylo velmi teplo , na start maratonu nakonec nastoupilo jen 55 mužů a 9 žen , v dalších závodech ( půlmaraton , 10 km , 4,2 km a štafety ) pak ještě 176 běžců .Tak jako vloni počasí bohužel maratoncům nepřálo , protože bylo velmi horko , až 30 °C ( na Slunci ještě více ). Vítězem maratonu se stal Jaroslav KŘENEK , který tak obhájil své loňské vítězství časem 2:56:08 hod. , když předběhnul vedoucího maratonce Jana ŠVADLENKU až v posledním kole. Celkové prvenství v seriálu ZZT 2021 ale získal Jan ŠVADLENKA , který si udržel zhruba čtyřminutový náskok po prvních dvou závodech .

V kategorii žen si pro své vítězství doběhla Blanka ŠINDELÁŘOVÁ   časem 3:30:28 hod.a stala se tak novou vítězkou celého seriálu .

Celkovým vítězem běžeckého seriálu ZÁTOPKŮV ZLATÝ TÝDEN se tedy stal Jan ŠVADLENKA . Součet jeho časů je 3:45:28 hod. Na 2.místě skončil Jaroslav KŘENEK součtovým časem 3:49:25 hod. Na 3.místě v kategorii A skončil Miloslav NIČ který zvládnul maraton také na 3.místě za 3:13:30 hod. Jeho celkový součtový čas je 4:14:09 hod.

V kategorii žen zvítězila Blanka ŠINDELÁŘOVÁ s celkovým součtovým časem 4:32:41 hod. Na 2.místě skončila Jaroslava ZELENÁ celkovým časem 4:49:24 hod. a 3.místo si vybojovala Eliška Anna KUBIČKOVÁ celkovým časem 8:08:24 hod.

Vítězem půlmaratonu se stal Daniel NOAH časem 1:16:50 hod. Vítězkou půlmaratonu se stala Zuzana VĚŠÍNOVÁ časem 1:42:58 hod.. Oba se zároveň stali vítězi kategorii B ( 10 000 m + 5 000 m + půlmaraton ).

Vítězem běhu na 10 km se stal Vít DOLEŽAL časem 34:55 min. . V kategorii žen zvítězila Jana PEKAŘOVÁ časem 39:34 min. Oba se stali zároveň vítězi kategorie C .

Vítězem běhu na 4,2 km se stal Daniel SMOLA časem 18:22 min. , ženy vyhrála Simona SOUKUPOVÁ časem 22:21 min. .

Vítězem maratonské štafety se stala štafeta Benešovský běžecký klub časem 3:13:08 hod.,

Vítězem půlmaratonské štafety se stala štafeta PwC Legal časem 1:42:47 hod. Běh Olympijských nadějí – kategorii žáků vyhrál Vojtěch DUŠEK ( 1 km ) , kategorii žákyně Lucie MAREDOVÁ ( 500 m ) a Simona LOMSKÁ ( 1 km ). Zlatý maraton Emila Zátopka odstartovala Jarmila Kratochvílová , mistryně světa na 400m a 800 m z Helsinek v roce 1983 a dodnes světová rekordmanka v běhu na 800 m časem 1:53,28 min., která byla opět čestným hostem tohoto závodu.

Na celý seriál se přihlásilo celkem přes 550 účastníků , ale na start nastoupilo díky velmi teplému počasí a koronavirové pandemii 442 účastníků. Děkuji všem za účast v tomto běžeckém seriálu , děkuji partnerům ZZT 2021 a samozřejmě i rozhodčím a pomocným pořadatelům , bez kterých by to nešlo pořádat . 15.ročník ZZT bude opět ve stejných termínech, tedy 20. , 24. a 27.července 2022  opět v Praze.